III.A Mgr. Martina Zabavíková

martina.zabavikova@zsrakovskeho.cz

Týdenní plán 24.6. – 28.6.2024

Pondělí 24.6.2024

1.-2. VH si dokončíme Čtenářskou dílnu se zápisem do ČD. Děti si přinesou penál + svou knihu (pokud si ji nenechaly ve škole).

2.-4. VH si zasoutěžíme s deskovými hrami (děti si mohou přinést své nebo si zapůjčí školní).

5. VH si vytvoříme obrázek s nasušenými a vylisovanými květinami nebo trávou (děti si přírodniny přinesou, některé je mají již u mne ve škole). Výuka končí ve 12:35 hodin.

Úterý 25.6.2024

1.VH si popovídáme o plánech na prázdniny, připomeneme si bezpečnost o prázdninách (dopravní značky), vyzvedneme si objednané svačiny.

2.-5. VH půjdeme na přírodovědnou procházku po okolí školy (podrobnosti mají děti v Připomínáčku), navštívíme také slíbený MCD 🙂 . Výuka končí ve 12:35 hodin.

Středa 26.6.2024

Jedeme na výlet – navštívíme hrad Karlštejn. Sraz před školou v 7:45 hodin, svačiny mají děti odhlášeny, podrobnosti mají děti v Připomínáčku. Do školy/na oběd se vrátíme okolo 14.té hodiny.

Čtvrtek 27.6.2024

Čtvrtek si děti užijí na třídním pikniku – rozloučením se třetí třídou. První hodinu uklidíme třídu a půjdeme ven (předtím si vyzvedneme objednané svačiny), kde si budou moci děti zahrát míčové či deskové hry. Děti si přinesou jen podložku/deku a malé občerstvení (podle toho, co mají rády). Výuka končí v 11:40 hodin.

Pátek 28.6.2024

1.VH bude dětem předáno vysvědčení za 3. ročník. Výuka bude končit v 8:45 hodin.

Milí rodiče, děkuji Vám za spolupráci v tomto školním roce a budu se s vámi těšit na další spolupráci v příštím školním roce 🙂 .

Martina Zabavíková, TU

Týdenní plán 17.6. – 21.6.2024

Anglický jazyk:

Český jazyk:

• Slovní druhy – opakování a procvičování učiva – učebnice str. 126-127; PL
  • Věta jednoduchá, souvětí – učebnice str. 128-135
  • Luštíme pranostiky – soutěž (skupinová práce)
  • Opakování učiva 3. ročníku (mluvnické kategorie podat. jmen, sloves) – procvičujeme na tabletech

Čtení:

• Boříkovy lapálie – společné čtení (porozumění čtenému textu) – vypravování příběhu

Sloh:

• Prázdniny jsou přede dveřmi – plány a přání dětí (vypravování)

Psaní:

•  Přepis textu

Matematika:

• Cestujeme po ČR – učebnice str. 56 – opakování jednotek délky, času; opakování dopravních značek
  • Opakování učiva 3. ročníku (písemné násobení jednociferným činitelem, zaokrouhlování, písemné sčítání a odčítání trojciferných čísel, slovní úlohy) – práce na tabletech

Geometrie:

• Opakování učiva 3. ročníku – rýsování

Svět kolem nás:

• Příprava na herbář (doma) – termín odevzdání v pondělí 17.6.
  • Živočichové – savci, ptáci, ryby – dokončení učiva (v pondělí); desetiminutovka na téma Živočichové v úterý

Ostatní:

• 17.6. – Odevzdání herbáře (SKN)
  • 17.6. – Vybírání učebnic – prosím o kontrolu (vygumování poznámek, polepení, odstranění obalů
  • 19.6. – JumpPark Zličín (sraz v 8:00 hodin ve třídě; s sebou budou mít děti v batůžku protiskluzové ponožky, svačinu, pití, na sobě pohodlné sportovní oblečení, kapesné na zmrzlinu – dobrovolné); návrat v cca 13:30 hodin; děti mají na tento den odhlášeny svačiny
  • 21.6. – Čtenářská dílna (2.-4. VH) – děti si doma připravují knihu, kterou budou prezentovat a doplní si ji do ČD
  • 21.6. – Překážková dráha pro děti 1. stupně – v průběhu dne (nutné oblečení do TV)
  • 24.6. – Dopoledne s deskovými hrami
  • 25.6. – Přírodovědná vycházka spojená s určováním rostlin, živočichů – v okolí školy (v případě příznivého počasí)
  • 26.6. – Školní výlet – Karlštejn
  • 27.6. – Třídní besídka nebo piknik v přírodě (dle počasí)
  • 28.6. – Slavnostní ukončení školního roku – výdej vysvědčení 1. vyuč. hodinu